A vypořádali se s ním překvapivě obstojně. Nesnaží se nijak zbytečně porušovat základní kostru a servírují nám podívanou, na kterou jsme u této série zvyklí – akci, odzbrojující humor ústřední dvojky a zajímavé zvraty. Will Smith a Martin Lawrence mají stále co říct a dokáží bavit stejně jako před lety a jejich škádlení je nakažlivě zábavné. Další postavy tu však hrají druhé housle a nedokáží příliš zaujmout, jelikož scénář se o ně příliš nestará a bere je spíše jako výplň.

Samotný záporák je povedený představuje pro ústřední dvojku pořádně studenou sprchu, jež je dostane zpět do akce. Ta je dosti povedená a kamera nám přehledně předvádí dynamické sekvence spojené s krví a hláškováním, které vám vykouzlí úsměv na tváři.

Nový díl série je důstojným pokračováním, které dokáže uspokojit skalní fanoušky této série. Mohlo se jednat o povedené zakončení, nicméně tvůrci se rozhodli nechat si otevřená vrátka a vzhledem k pozitivnímu přijetí to vypadá, že Mizery znovu uvidíme na filmových plátnech. Snad to ovšem bude dříve než za 17 let.

Hodnocení: 75%

P.S. Neopouštějte kinosál hned po skončení, jelikož na vás čeká ještě jedna scéna, která nastiňuje, co by nás mohlo čekat v příštím díle.

Text: Jan Kocián

Foto: Falcon