S ním se tvůrci mohli utrhnout ze řetězu a přivést na plátna drsnější podívanou, kterou jsme původně čekali od Sebevražedného oddílu, jenž ve výsledku zklamal. Nyní se ve Warneru rozhodli neopakovat stejnou chybu a mohlo se pořádně experimentovat s opojným obsahem.

Režisérka Cathy Yan nás již od začátku pomalu připravuje na nevšední a barevný styl vyprávění, který filmu nesmírně sluší a dodává mu na originalitě. Nešetří se nadávkami, rvačkami, humorem ani krví. Hlavní postavy jsou vynikající a i přes kratší stopáž se s nimi seznámíme natolik, abychom si k nim dokázali vytvořit potřebné sympatie. To stejné však bohužel příliš neplatí o záporákovi, jímž je obávaný Black Mask, kterého sice brilantně ztvárnil Ewan McGregor, ale kamenem úrazu je v tomto případě nedostatek prostoru, jehož by si herec zasloužil dostat daleko víc.

Co se týče akce, jedná se o hotové žně. Akční sekvence jsou totiž velmi vynalézavé a hlavní hrdinky se v drsných soubojích nedrží zpátky. Korunku tomu na závěr nasazují stylové vizuální efekty, u kterých se tvůrci dosti vyřádili, a dynamický střih.

Birds of Prey (Podivuhodná proměna Harley Quinn) je šílená barevná podívaná, která ve své dravosti nepolevuje ani na konci. Margot Robbie dokazuje, že se pro roli Harley Quinn narodila a daří se jí více prozkoumat její šílené aspekty, přičemž ostatní ženské hrdinky jí s přehledem sekundují. Režisérka Cathy Yan nám ve výsledku nabízí dospělý film, kteří si komiksoví fanoušci zamilují.

Hodnocení: 85%

P.S. Po skončení filmu na vás nečeká žádná potitulková scéna. Pokud se však rozhodnete zůstat na svých sedadlech, čeká na vás po titulkách krátká hlasová stopa Harley Quinn.

Text: Jan Kocián

Foto: Vertical Ent.