Pokud jste vyrůstali na hraní her s Ježkem Sonicem sbírajícího zlaté kroužky, pak budete s jeho filmovým vizuálním vzhledem maximálně spokojeni. Konečně totiž vypadá přesně tak, jak jsme si představovali, že bude na velkém plátně vypadat. A nechybí ani jeho ikonické oči či běžecké tenisky.

Tvůrci neponechali nic náhodě a rozhodli se nechat tuto postavičku pořádně vyřádit, přičemž se dočkáme také zábavných scén pohrávajících si se zpomalením času v ježkově superrychlosti podobné těm, které jsme mohli vidět ve filmech X-Men: Budoucí minulost a X-Men: Apokalypsa, kde byl rychlíkem Quicksilver. Samotný scénář je přitom dosti jednoduchý a nesnaží se na diváka vyrukovat se zbytečně složitým příběhem. Zaměřuje se především na povedenou akci a velkou porci humoru. A hádáte správně, že role baviče připadla záporákovi doktoru Robotnikovi, kterého ztvárnil herec a komik Jim Carrey.

Ten si svou roli naplno užívá a servíruje nám jednu povedenou sarkastickou poznámku za druhou. Pokaždé, když se objeví na scéně, tak to stojí za to a cítíte, že je Carrey své postavě plně oddaný a užívá si každou vteřinu, kdy může před kamerou řádit ve své roli.

Ježek Sonic tak ve výsledku doběhl do kin se zábavnou a jednoduchou podívanou, která dokáže pobavit jak malé děti, tak dospělé a slouží jako příjemná jednohubka, u které v klidu vypnete a příjemně se pobavíte.

Hodnocení: 70%

Text: Jan Kocián

Foto: CinemArt