Místo toho se tak rozhodlo spojit síly s nynějším králem nízkorozpočtových kvalitních hororů Jasonem Blumhousem, aby jim pomohl s novým sólovým snímkem Neviditelný a na režisérskou židli byl povolán Leigh Whanell, jenž stojí například za scénářem k filmu Saw: Hra o přežití a režijně se mu před dvěma lety podařilo překvapit akční sci-fi peckou Upgrade. 

Tvůrci se rozhodli pojmout snímek v jiném stylu a z titulní postavy experta na optiku Adriana Griffina (Oliver Jackson-Cohen) udělali padoucha, který nahraje svou smrt, aby terorizoval svou přítelkyni Cecilii, jež ztvárnila herečka Elisabeth Moss. Ta podává mrazivý výkon a její postava si vás získá natolik, že jí fandíte od prvních minut až do konce. Pomáhá jí v tom také skvělý hudební doprovod Benjamina Wallfische a napjatá atmosféra, která dokáže diváky připoutat k sedadlu a se zatajeným dechem sledovat, co na ně čeká v další scéně. Režisér Leigh Whanell však své karty neodhaluje najednou. Místo toho se snaží vše pomalinku stupňovat, přičemž má v rukávu spoustu překvapení.

Psychologický thriller Neviditelný osloví svým temným a autentickým zpracováním, ze kterého běhá mráz po zádech a za pár let by se mohlo stát realitou. Nehraje se tu přitom na laciné lekačky. Místo toho je nám servírována poctivě napjatá atmosféra, jež by se dala krájet. Tvůrci nejsou předvídatelní a dokáží diváka dosti překvapit vývojem událostí a samotným závěrem. Pokud tedy máte rádi poctivé mrazivé thrillery, pak budete z kina odcházet spokojeni.

Hodnocení: 80%      

Text: Jan Kocián

Foto: CinemArt