V Praze 9.11.2020

Vážení předplatitelé a fanoušci,

dovolte, abych Vám vysvětlil, proč dosud nevyšel Svět filmu.

Jak jsem již uvedl minule, existence časopisů závisí na inzerci, protože příjem z ní pokryje veškeré náklady spojené s výrobou. Samotný prodej časopisu přináší jen minimální příjem, který se ještě dělí s distribuční firmou.

Bohužel stále trvá situace, že vinou pandemie se naše vydavatelství dostalo do tzv. druhotné platební neschopnosti, kdy vzhledem k neproplacené, již vydané inzerci, nemáme zdroje na nová vydání.

Neustále probíhají intenzívni jednání s našimi zadavateli, nevzdáváme to. Původní slib, že vše uhradí během října, a časopis bude moci vycházet tak, jak jste zvyklí, bohužel nesplnili, a proto již připravené říjnové číslo, ani následující listopadové, prostě nemohlo vyjít. Jedinou polehčující okolností pro tuto situaci je skutečnost, že je celostátní lockdown a jsou zavřená kina. Veškeré filmové premiéry byly přesunuty na prosinec, nebo dokonce až na příští rok.

Jménem vydavatelství bych Vás chtěl informovat, že projednáváme nové možnosti financování Světa filmu, ale to zabere ještě nějaký čas.

Ujišťuji také naše předplatitele, že budou za nevydaná čísla kompenzováni prodloužením předplatného o dané období a že určitě o nic nepřijdou.

Děkuji za pochopení a Vaši přízeň,

S pozdravem,

Martin Černý

vydavatel

VOLUME MEDIA.CZ, s.r.o.