Doufáme, že tuhle klasiku a dost možná nejúspěšnější český film vůbec přiblíží digitální distribuce nové generaci diváků u nás i za hranicemi,“ říká šéf on-line distribuce Bontonfilmu Ondřej Kulhánek.

Souběžně s Vynálezem zkázy je na internetu uveden i nový dokument Filmový dobrodruh Karel Zeman, v němž se k obdivu k jeho filmům přiznávají í Tim Burton nebo Terry Gilliam.

Restaurovaný Vynález zkázy byl slavnostně uvedený na MFF v Karlových Varech a posléze zamířil do kin. Své kouzlo ale v tomto případě ukazuje právě digitální distribuce. Šance vidět opravenou a vyčištěnou verzi v kinech byla a je poměrně omezená, film se hraje pouze v takzvaných jednosálových kinech. Naopak díky oficiální distribuci na internetu má možnost stáhnout si nový Vynález zkázy v podstatě každý.

Digitálně restaurovaný Vynález zkázy je postupně dostupný na všech českých internetových videopůjčovnách jako je O2TV, Voyo, Alza.cz nebo Banaxi. Od září pak bude dostupný i v obchodě iTunes. „Na všech službách je možné si film pořídit i jednorázově bez nutnosti předplatného. Ve videotéce O2 stojí například 55 korun,“ dodává za Bontonfilm Ondřej Kulhánek. 

Mezinárodní distribuce

Ve své době sklízel Vynález zkázy úspěchy i za hranicemi a mezinárodní distribuce se dočká také aktuální opravená verze a to v podstatě na všech kontinentech. Od září bude možné si film půjčit nebo trvale koupit v obchodě iTunes. Nejprve bude dostupný pro Česko a Slovensko, během podzimu však budou postupně přibývat další jazykové verze a to dokonce včetně anglického dabingu. S ním pak budou moci Vynález zkázy shlédnout lidé ve Velké Británii, USA, Jižní Africe nebo Austrálii.

Vynález zkázy nejen, že bude mít ve výbavě na iTunes zahraniční titulky, film bude také pro zahraniční teritoria dostupný. S každou novou jazykovou verzí se filmu otevřou dveře i do dané země, což jinak není možné. V mezinárodním přesahu je distribuce Vynálezu zkázy na iTunes výjimečná,“ říká nadšeně Kulhánek.

Vedle anglických titulků a dabingu bude mít film i ruské, italské a francouzské titulky a přístup k němu získají i diváci v italsky, rusky a francouzsky mluvících zemích. „Následovat budou i další jazykové verze a distribuce v Asii, například v Korei, Číně či Japonsku,“ upřesňuje dále Ondřej Kulhánek

O zajištění on-line uvedení Vynálezu zkázy v USA a Kanadě má dokonce zájem jeden z místních distributorů, film by tak měl být v severní Americe dostupný i na dalších internetových videopůjčovnách, než je obchod iTunes.