Dá se říci, že humor našeho filmu je v jistém smyslu britský a je jen logické, že mladší kolega montypythonovského Mrtvého papouška si odbude svoji světovou premiéru právě zde,“ režisér Petr Zelenka, který přijede film do britské metropole osobně uvést. Jeho světová premiéra se zde uskuteční 8. října, promítat se bude i o den později.

Celkem se v Londýně představí 238 hraných a dokumentárních filmů.  Snímek Ztraceni v Mnichově bude uveden v sekci Laugh.

Příběh Ztracených v Mnichově se odvíjí od jedné ze zásadních historických událostí – podpisu takzvané Mnichovské dohody a její reflexe. Jako u řady Zelenkových filmů jde i zde o kombinaci reality a fikce, často až na hranici absurdity.

 Sir „P“, devadesátiletý papoušek šedý, který kdysi patřil Edouardu Daladierovi, se na pozvání ředitele Francouzského kulturního institutu ocitne v roce 2008 v Praze jako živá relikvie z dob Mnichovské dohody. Sir „P“ po Daladierovi jeho hlasem dodnes opakuje některé důležité věty a prohlášení. Papouška za dramatických okolností unese český novinář Pavel a na základě papouškových kontroverzních citací Daladiera rozpoutává mezinárodní politický skandál.

Ale to je jen polovina příběhu... Další dvě třetiny snímku tvoří „film o filmu“ – hodinový hraný dokument ze zákulisí natáčení, které mělo být česko-francouzskou koprodukcí, Francouzi se však na něm vůbec nepodíleli…

Ztraceni v Mnichově vznikly v produkci společnosti Lucky Man Films Davida Ondříčka, koprodukčně se na nich podílela Česká televize. Do českých  kin uvede snímek distribuční společnost Falcon 22. října 2015.