V hlavních rolích příběhu tří dvojic zcela rozdílného věku, jejich přátel a současných i minulých lásek se objeví otec a syn Rudolfové Hrušínští, Iva Janžurová, Alžběta Bartošová, Filip Cíl, Petra Svoboda, Roman Vojtek, Lucie Vondráčková, Marika Šoposká, Aneta Vrzalová a jako speciální host, bývalý fotbalista a současný trenér Viktorie Plzeň, česká fotbalová legenda Pavel Horváth, který ve filmu předvede i své pěvecké a taneční nadání.

Film podle vlastního námětu a scénáře natáčí režisér Miloslav Halík, Michal David je producentem filmu a autorem hudby.

Příběh Decibelů lásky se opírá o odvěkou lidskou touhu po lásce, životním partnerství, nápravě křivd i omylů, tedy sny a touhy, které jsou vlastní všem generacím. Přestože jeho hlavními hrdiny jsou dnešní pětadvacetiletí, podobný příběh byl již mnohokrát prožit jejich rodiči, prarodiči, nebo třeba v minulém století. Protože lidská víra v lásku je věčná a nezná čas ani hranice.

Ruda Hovorka (Rudolf Hrušínský nejml.) pracuje na Plzeňském magistrátu, kde má na starosti úklid města. Díky tomu, že pod jeho gesci spadají i tzv. obecně prospěšné práce, seznámí se s mladým umělcem Danem (Filip Cíl), který si na přímluvu své pohledné sestry Danky (Petra Svoboda) na popelářském voze Rudova kamaráda Oty (Pavel Horváth) odpykává trest za nepovolenou uměleckou performanci. Dan se na vyhlášené diskotéce Pantheon seznámí s Betkou (Alžběta Bartošová), s níž ho spojí touha po splnění uměleckých snů a plánů. A nezůstane jenom u nich. Jejich láska se však rodí pomalu a složitě, do cesty jim vstupují závistiví konkurenti, Betčina nepřejícná kamarádka (Aneta Vrzalová) i nepřízeň osudu. Mají však i zdatné pomocníky – Danku a Rudu, kteří sbírají odvahu k tomu otevřít se konečně té pravé lásce, Rudova otce Láďu (Rudolf Hrušínský) a Betčinu svéráznou tetičku (Iva Janžurová), kteří se snaží všechny přesvědčit, že stáří je jen číslo. A Ruda naopak díky všem pozná, že nikdy není pozdě najít si cestu k vlastní dceři (Marika Šoposká) a napravit dávné křivdy.

„Chceme natočit divácky přívětivý, nemoralizující, rodinný film, „letní“ oddychový příběh s nádechem komedie, “lovestory“, která by měla diváka pobavit, potěšit,  nechat zasnít,“ říká autor scénáře a režisér Míla Halík. 

Film by měl být zároveň jakýmsi holdem tvorbě Michala Davida, jehož hity se staly nedílnou součástí mnoha filmů. Ve filmu zazní nejen původní a legendární písničky jako Decibely lásky, Jsou rána tíživá, Jsme sehraní nebo Každý mi tě, lásko, závidí, ale i nově zkomponovaná hudba, doplněná písničkami Joe Cockera, Westlife, Barry Whitea, Seala a další. Atraktivní součástí filmu jsou taneční scény v choreografii Petra Čadka.

Natáčení proběhne v září a říjnu 2015 v převážně v Plzni, do premiéry chystá film distribuční společnost Falcon v předvečer valentýnského víkendu 2016 – 11. února.

 

Decibely lásky

Námět, scénář, režie, producent – Miloslav Halík

Producent, autor hudby – Michal David

Choreografie – Petr Čadek

Kamera – Vladimír Smutný

Střih – Jiří Brožek

Zvuk – Jiří Klenka