Smyslem této aktivity je uvést do domácí distribuce originální a umělecky hodnotné distribuční i televizní snímky, které by složitě hledaly cestu k divákovi standardní cestou. Jednotlivé subjekty v rámci svých aktivit mohou uvedení na domácí trh podpořit například marketingovou kampaní, mediálním zviditelněním, speciálním režimem premiéry a nasazení nebo finanční spoluúčastí na nákupu práv, a tím nabídnout divákům možnost zhlédnutí kvalitních filmů mimo mainstreamovou distribuci.
Prvním titulem, který bude premiérově uveden v kinech 8.října je snímek Paola Sorrentina Mládí, který na 50. MFF KV získal Cenu diváků deníku Právo. Proč padla volba právě na tento film, vysvětluje prezident MFF Karlovy Vary Jiří Bartoška. „V tomto případě šlo o jednoznačnou volbu. Mládí se stalo doslova ikonickým filmem 50. ročníku karlovarského festivalu, bylo nadšeně přijato publikem napříč generacemi, získalo Cenu diváků, kterou převzal jeden z hlavních představitelů, Harvey Keitel.  Navíc s režisérem Paolem Sorrentinem nás pojí velmi přátelský vztah a jeho filmy se  pravidelně těší  mimořádnému zájmu karlovarského  publika,“ říká Jiří Bartoška.
Režisér Paolo Sorrentino je jedním z nejzajímavějších  tvůrců současnosti a mnohými je považován za následníka legendárního Federica Felliniho, s jehož filmařským stylem Sorrentinovi filmy komunikují přes vzdálenost půl století. Při příležitosti kinopremiéry Mládí připravila společnost Aerofilms v pražském  kině Aero malou přehlídku dalších Sorrentinových  děl. Tu zahájí 5. října oscarová Velká nádhera, která je v kině Aero nejnavštěvovanějším evropským  filmem posledních 5 let. 6.října kino uvede Sorrentinův průlomový snímek Následky lásky a na závěr  přehlídky se promítá film Božský, vyznamenaný Cenou poroty na MFF v Cannes.