Během režijní kariéry Besson režíroval hudební videoklipy, reklamy a napsal více než 40 scénářů pro celovečerní filmy jako Leon nebo Lucy, který momentálně stojí na špici komerční úspěšnosti francouzských filmů vůbec. Celkem Luc Besson pracoval na sedmi z deseti nejúspěšnějších filmů světa.

Luc Besson vyzývá  začínající umělce,  módní a kostýmové návrháře z celého světa, aby navrhli kostým do chystaného filmu vizionářského scénáristy a režiséra Luca Bessona VALERIAN A MĚSTO TISÍCE PLANET.

Soutěžním úkolem bude vytvořit kostým pro člověka, vetřelce, humanoida, nebo jinou intergalaktickou postavu. Scéna, ve které bude kostým použit, se bude odehrávat na politickém koktejlovém večírku na vesmírné stanici Alpha v roce 2580. Doporučujeme inspirovat se níže uvedeným videoklipem a podrobnými specifikacemi.

https://www.youtube.com/watch?t=3&v=0qSGDjCROU4

odkaz na stránky, kde se soutěž realizuje: 

https://www.talenthouse.com/i/design-for-valerian

POŽADAVKY NA KOSTÝM

Od tvůrců návrhu očekáváme:

- přední, boční a zadní návrh kostýmu

- rozměry kostýmu přibližně 2-3 metry

- návrh nositelného kostýmu (dostatek prostoru pro hlavu, dvě ruce a dvě nohy)

- návrh, který může být vyroben z pevného materiálu (kov, plast nebo látka)

 

Co čeká vítěze?

Každý z až 20 návrhářů vybraných Lucem Bessonem, Joem Zeem a Olivierem Bériotem získá:

 

- možnost spatřit svůj návrh ve scéně filmu VALERIAN A MĚSTO TISÍCE PLANET.

- zviditelnění na propagačních materiálech filmu a jeho sociálních médiích

- zviditelnění na stránkách Yahoo! Style

- peněžitou odměnu 1000 USD

Soutěž je otevřena soutěžícím z celého světa, kteří v čase odevzdání návrhu dosáhli věku 18 let. Soutěže se nesmí zúčastnit obyvatelé zemí ze seznamu států podporujících terorismus (pod embargem USA). Aktuální seznam států, na které se embargo vztahuje najdete na: http://pmddtc.state.gov/embargoed_countries/index.html.

Soutěžící si ponechají originál návrhu a do soutěže poskytnou návrhy ve formátu JPEG nebo PNG o maximální velikosti 10 MB.

Příspěvky do soutěže musejí být původní (nesmějí kopírovat již existující materiály, na které se vztahují autorská práva).

Nedílnou součástí návrhu kostýmu jsou kresby návrhu z přední a zadní strany a z boku (maximum 10 výkresů).