Zde je první oficiální synopse:

Ridley Scott se vrací do vesmíru, který vytvořil ve filmu Alien (Vetřelec) a Alien: Covenant je druhá kapitola trilogie - prequel, který začal filmem Prometheus a navazuje přímo na Scottovou práci z roku 1979, jedinečném díle science fiction. Směřující na vzdálenou planetu na druhé straně Galaxie, posádka lodi Covenant zjistí, že to co považovali za neobjevený ráj, ale je vlastně temný, nebezpečný svět - jehož jediným obyvatelem je "syntetický robot" David (Michael Fassbender), který přežil expedici Prometheus.

 Více informací naznačil Scott během prezentace svého posledního filmu Marťan.  Nová posádka se setká s přeživšími z posledního filmu, kteří jsou na cestě na domovskou planetu stvořitelů najít odpovědi o našem původu. "Temnota a nebezpečný svět" není lež, protože Scott nás opakovaně ujistil, že tento film se bude zabývat otázkou, kdo vytvořil Xenomorphs. Zajímavé je, že role  Noomi Rapace, postava Elizabeth Shaw není vůbec zmíněna, zahyne tedy během cesty do domoviny stvořitelů?

Návrat do vesmíru Alien je bezesporu jasný, když vidíte první oficiální logo, které je součástí tohoto textu. Má stejný typ písma, odstíny zelené a nezaměnitelný nápis Alien hůlkovým písmem. Je to, jako by Prometheus nikdy nebyl.

Alien: Covenant má nyní naplánovanou světovou premiéru na 6. října 2017. Oproti původnímu termínu 30. května2017

Zdroj: GM a FOX